O KONFERENCJI

 

VIII Konferencja

NOWOCZESNE CIEPŁOWNIE I ELEKTROCIEPŁOWNIE,

pod hasłem

Kogeneracja-Efektywność-Ekologia

data:  (wkrótce podamy nowy termin konferencji)

miejsce: Rybnik, Centrum Konferencyjne PGE EC Elektrowni Rybnik

Konferencja wpisała się na stałe w kalendarz spotkań branżowych i zbiera bardzo pozytywne opinie wśród uczestników.

Partnerami konferencji w poprzednich latach byli m.in. FORTUM P&H, Węglokoks EnergiaGrupa Azoty ZAK SA, ECO Opole SA, JSW KOKS SA, TAURON Ciepło, Carbo-Energia, SFW Energia oraz instytucje naukowe i branżowe

Wartością organizowanej konferencji będzie przede wszystkim tematyka i profil uczestnika. Spotkają się naukowcy, fachowcy i praktycy. Będzie to doskonała okazja do rozmów i dyskusji nt. procesów inwestycyjnych i modernizacyjnych, najnowszych rozwiązań stosowanych w zakresie energetyki przemysłowej, komunalnej i systemowej. Specjaliści z branży energetycznej zyskają możliwość zapoznania się z najnowszymi trendami w zakresie dostępnych technologii, optymalizacji procesów spalania oraz ograniczania negatywnego oddziaływania jednostek wytwórczych na środowisko.

W konferencji wezmą udział:

  • Przedstawiciele elektrociepłowni, elektrowni, ciepłowni oraz kotłowni komunalnych i przemysłowych (przemysł chemiczny, metalurgiczny, ceramiczny, spożywczy, papierniczy) – odpowiedzialni za inwestycje, instalacje kotłowe, systemy spalania  i podawania paliwa, utrzymania ruchu kotłów, remonty i modernizację oraz rozwój i inwestycje.
  • Specjaliści z biur projektowych, jednostek naukowo-badawczych i firm doradczych.
  • Dostawcy technologii i rozwiązań technicznych a także firmy realizujące inwestycje „pod klucz”.

 

Główne tematy konferencji:

  • Projekty inwestycyjne i odtworzeniowe . Kogeneracja i rynek mocy. Likwidacja niskiej emisji.
  • Kotły energetyczne i instalacje pomocnicze. Aktualne dostępne technologie i rozwiązania dla energetyki zawodowej, komunalnej i przemysłowej.
  • Modernizacje i innowacje techniczne w zakresie procesów spalania w instalacjach energetycznych. Instalacje ochrony środowiska. BAT.
  • Efektywne wykorzystanie paliw konwencjonalnych i niekonwencjonalnych w energetyce.